Sık Sorulan Sorular

Sorunuzun Cevabını Bulamazsanız

Destek Sayfamızdan veya Anasayfamızdaki İletişim Bölümümüzden Bizimle İrtibata Geçiniz

Her TL yatırma işlemi için yeni para yatırma isteği oluşturmanız gerekmektedir. Yatırma işlemlerinde Türk Lirası sekmesine gelerek talep oluşturmanız durumunda Banka bilgilerimizi görüntüleyebilirsiniz. Alıcı Adı ve IBAN bilgisini eksiksiz olarak yazmanız gerekmektedir. Kendi adınıza ait vadesiz hesabınızdan TL Yatırma İşlemi gerçekleştirebilirsiniz.Türkiye’de yer alan herhangi bir banka aracılığıyla tek seferde en az 100 TL ve üzeri Türk Lirası transfer işlemi (EFT/HAVALE) yapabilirsiniz. Transferi gerçekleştirdiğiniz banka hesap sahibi ile Netkripto'ya kayıtlı olan isim aynı olmalıdır. TL yatırma işlemlerinizde alıcı ismi kısmına Modarazzi LTD. ŞTİ. yazmanız gerekmektedir. Açıklama alanına, TL yatırma sayfasında bulabileceğiniz size özel üretilmiş olan transfer kodunu eklemeyi unutmayınız. Açıklama alanına "Hesaba Transfer Edilen, Bitcoin Alım, Yatırım" vb. bir yazı eklemeyiniz. 100 TL altındaki yatırma işlemleri kabul edilmemektedir. Böyle bir durumda tutar gönderen IBAN numarasına iade edilecektir. Kurallara uygun olmayan TL yatırma işlemleri hafta içi aynı gün saat 17:00'a kadar, hafta sonu ve resmi tatillerde ise ilk iş günü iade edilecektir. ÖNEMLİ NOT: Kripto para çekme işlemi için hesabınızın onaylı olması gerekmektedir. Hesabınızın onaylı olması durumunda güvenlik prosedürü gereği ilk TL yatırma veya TL çekme işleminizin üzerinden 48 saat geçmesi gerekmektedir. Bu güvenlik prosedürü sadece ilk defa kripto para çekmek isteyen kullanıcılar için uygulanmaktadır. Daha sonraki işlemler için 48 saat beklemeden kripto para çekebilirsiniz.

Netkripto üzerinde Garanti Bankası ve YapıKredi bankası üzerinden yapılan işlemler 7/24 olarak yapılabilmekte ve ödemeler kullanıcı hesabına otomatik olarak tanımlanmaktadır. İşlemler hafta sonu ve tatil günleri dahil olmak üzere otomatik olarak anlık olarak yapılabilmektedir. Diğer bankalar üzerinden yapılan ödemeler ( EFT işlemleri için ) hafta içi mesai saatlerinden bir sonraki iş günü içerisinde sistem tarafından otomatik olarak kullanıcı hesabına tanımlanmaktadır. Tatil ve Bayram günlerinde yapılan EFT işlemleri ise tatil gününden sonra gelen ilk mesai gününde, mesai başlangıcında kullanıcı hesabına otomatik olarak tanımlanmaktadır. Kurallara uygun olmayan TL yatırma işlemleri hafta içi aynı gün saat 17:00’a kadar, hafta sonu ve resmi tatillerde ise ilk iş günü iade edilmektedir. ATM’lerden kartsız işlemler menüsünden yada banka gişesinden nakit olarak para transferi yapan kişilerinin para iadesi için '' kimlik ön yüzü fotoğrafı ve kimlik üzerindeki isme ait vadesiz bir banka hesap numarası'' iletmesi gerekmektedir.

Netkripto site üzerindeki hesabınıza HAVALE veya EFT yöntemleri ile para yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi dilerseniz mobil, internet bankacılığı üzerinden kendi adınıza ait hesap aracılığı ile yapabilirsiniz. Harici olarak banka hesabınızın bulunduğu banka şubesi üzerinden gerekli şartlar dahilinde hesabınızdan HAVALE veya EFT olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı aracılığı ile yaptığınız her türlü ödemeler kabul edilmeyecektir. Banka şubelerinden EFT, HAVALE yöntemi ile kendi hesabınızdan TL yatırma işlemi yapabilirsiniz, lakin banka şubelerinden yapılan ve T.C. kimlik numaranıza ait olmayan TL yatırma işlemleri kabul edilmemektedir. ATM üzerinden yalnızca kendi adınıza düzenlenmiş banka kartı ile kendi adınıza kayıtlı Vadesiz TL hesabınızdan yapılan ödemeler kabul edilmektedir. ÖNEMLİ NOT: ATM'lerden kartsız yapılan para transferi işlemlerinin iadesi için ''kimlik ön yüzü fotoğrafı ve kimlik üzerindeki isme ait vadesiz bir banka hesap numarası'' verilmesi zorunludur.

Netkripto üzerinde işlem yapmak isteyen tüm kullanıcılarımız sadece kendi adına olan banka hesaplarından sitemiz üzerindeki hesabına bakiye aktarımı yapabilmektedir. Gönderim yapılan banka hesabının sahibinin sitemiz üzerindeki üzerindeki hesap sahibi ile eşleşmemesi durumunda, sistem talebi otomatik olarak engelleyerek, gelen ödeme ilgili hesap sahibine hafta içi saat 17:00 'a kadar hafta sonu ve tatil günlerinde ise bir sonraki iş gününde iade edilmektedir.

Şuan için Netkripto hesabınıza Paypal yada İninal Kart ile bakiye yatırma ve para talep işlemi gerçekleştirilememektedir.

Netkripto üzerinde anlaşmalı olduğumuz AKBANK, YAPIKREDİ ve GARANTİ Bankları ile hafta sonu ve tatil günlerinde 7/24 olarak kesintisiz para yatırım işlemi yapabilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz bankalar harici işlem yapmak isteyen müşterilerimiz, bankaların ilk mesai günü içerisinde işlemlerini tamamlayabilmektedir.

Netkripto sitesi üzerinden sadece kendi adınıza kayıtlı olan banka hesabınıza TL çekim işlemi yapabilirsiniz. Alıcı hesapta kayıtlı olan TC numarasının, sitemiz üzerinde kayıtlı olan TC numarası ile eşleşmesi gerekmektedir. Anlaşmalı olduğumuz AKBANK, YAPIKREDİ ve GARANTİ Bankası haricinde diğer bankalara yapılan para çekme işlemleri tatil günlerinin sonundaki ilk iş günü işleme alınmaktadır. Kredi kartına ödeme, CepBank ve buna benzer yöntemler ile para çekim işlemleri gerçekleştirilememektedir. Sadece HAVALE ve EFT yöntemleri ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Sitemiz üzerinden sağlanan para çekim talepleri en az 100 TL olarak yapılabilmektedir. Gerçekleştirilen para çekim taleplerinin masrafı olan 3 TL + KDV = 3.54 TL tarafınıza yansıtılmaktadır.

Netkripto üzerinden verilen para çekme talepleri hafta içi mesai günlerinde saat 16:45'e kadar aynı gün içerisinde, hafta sonu ve mesai saatleri dışında AKBANK, YAPIKREDİ ve GARANTİ Bankası üzerinden yapılan işlemler ise işlem sırasına göre aynı gün içerisinde tamamlanmaktadır.

Netkripto hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol menüdeki " TL İşlemlerim " bölümüne giriş yapmalısınız. Eğer daha önce hesabınıza herhangi bir banka hesabı tanımlı değil ise, ilk aşamada Netkripto hesabınıza, adınıza kayıtlı bir banka hesabını sağ tarafta bulunan " Banka Hesaplarım " bölümüne giriş yaparak tanımlamalısınız. Hesap tanımlama işlemini gerçekleştirdikten sonra veya hali hazırda kayıtlı bir banka hesabınız mevcut ise " TL İşlemlerim " bölümünde bulunan " TL Çek " bölümüne giriş yaparak ödemenin yapılmasını istediğiniz kayıtlı banka hesabınızı seçerek ve çekmek istediğiniz miktarı ilgili alana yazarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Sitemiz üzerinden sadece site üzerinde kayıtlı olan kullanıcı ile eşleşen banka hesabına para çekim işlemi yapılabilir. İşlem ücreti olan 3 TL + KDV = 3,54 TL tarafınızdan tahsil edilmektedir.

Hesap Onayı24 Saatlik Kripto Para30 Günlük Kripto Para24 Saatlik TL30 Günlük TL
Onaylanmış HesapLimitsizLimitsiz500.000 TL3.000.000 TL
İleri Düzey HesapLimitsizLimitsiz1.000.000 TL5.000.000 TL